Volejte od 8 do 20 h
702 308 025

Moje cesta k nošení a proč vlastně miminka nosit?

Moje první dcera se narodila v roce 2011, kdy bylo nošení dětí v ČR ještě v plenkách a potkat dítě v šátku či nosítku bylo dost raritní. Do šátku jsem tedy nejstarší dceru tehdy vázala jen když to bylo nutné, např. na dovolené v horách apod. Od té doby se situace s nošením dětí naštěstí změnila a druhou dceru a následně dva syny jsem už nosila čím dál víc. Mé 4. dítě už v šátku či nosítku strávilo od narození spoustu času.

Nošení mi usnadnilo chod domácnosti a starost o ostatní děti i práci na zahradě, ale ten největší dar byl častý kontakt s miminkem. Zažehnali jsme díky nošení bolavé bříško, problémy s usínáním a zvládli jsme díky kojení v šátku i bojkot kojení. Mezi prvním a čtvrtým měsícem byl v šátku přes den skoro nonstop, protože to tak potřeboval a přes den nebyl ochotný se nakojit jinak než v tzv. kojoúvazu.

 

V rámci dalšího vzdělávání u Mamily jsem se zapsala do jejich kurzu poradenství při nošení pro laktační poradkyně a tak jsem se šátky i nosítky začala více zabývat.
Kromě půjčování šátků a nosítek tak nyní klientkám pomáhám s první nejistotou při vázání miminek do šátku, či nastavováním nosítek.